• października

    01

    2019
  • 574

WOLONTARIUSZE NA III TURMAGEDDONIE!!

III Integracyjny Bieg z Przeszkodami TURmageddon 2019 odbył się 28 września pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego zorganizowany przez Stowarzyszenie Kopernik Plus i Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom.
W biegu wzięło udział 37 osób poruszających się na wózku, którzy mieli do pomocy Wolontariusza z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku i 60 osób niepełnosprawnych poruszających się samodzielnie. Bieg podzielony został na trzy kategorie: 500 m Light i 800 m Hardcore dla osób na wózkach i 2000 m dla osób samodzielnie poruszających się. Mimo trudniej i wymagającej trasy każdy z uczestników odważnie pokonywał przeszkody i z uśmiechem na twarzy dotarł na metę. W całej tej imprezie liczyła się chęć pomocy osobom niepełnosprawnym - pomóc im pokonać lęki, słabości i ograniczenia, bo przecież pomagamy im pokonać.... samego siebie!!!

W czasie biegu w parku działał mobilny pobór krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego prowadzona przez fundację DKMS. Nie zabrakło też pozasportowych atrakcji jak kuce ze stajni Roka, Alpaki – Cudaki.

Z całego serca dziękuję za udział i sprawdzenie się w tak niebywałym sprawdzianie bez barier i podziałów wszystkim Wolontariuszom oraz pracownikom socjalnym i pani wice - dyrektor Elżbiecie Piąstce z MOPS Turek za pomoc i udział w Turmageddonie. Na pewno spotkamy się za rok - DZIĘKI heart bo " Ludzie być może bywają niepełnosprawni, ale za to nadal mają bardzo sprawne serca "

Oto fotorelacja:

  • Telefon:
    63 280-36-62, 63 289-19-86

  • ul. Konińska 4, 62-700 Turek

O Nas

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Znajdziecie tutaj Państwo informacje, w szczególności: z zakresu pomocy społecznej, pomocy osobom niepełnosprawnym, pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom, dotkniętych problemem przemocy a także wszystko o wolontariacie.

WIĘCEJ
© Copyright 2015 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku.
projekt i realizacja