• lutego

    11

    2020
  • 506

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoją ciszę i swoje natchnienia. A.C

11 lutego po raz 28 obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28). Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II, pierwszy taki dzień obchodzono w sanktuarium maryjnym w Lourdes, w 1994 roku gospodarzem światowych obchodów była Jasna Góra. W Kościołach lokalnych w Światowym Dniu Chorego są celebrowane Msze św. w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia oraz organizowane spotkania z chorymi i ich opiekunami.

Kochani bo zdrowie, które tak często lekceważone jest przez człowieka, doceniane jest w momencie, kiedy zaczyna go brakować. Kiedy siły nie pozwalają na pójście do szkoły, pracy, wyjście na rower czy nawet do sklepu. Kiedy nie możemy spotkać się z rodziną czy przyjaciółmi. Wtedy widzimy, jak tak drobne i na pozór przyziemne sprawy zaczynają nabierać sensu i znaczenia. I w tym roku po raz kolejny Wolontariusze z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku odwiedzili turkowski szpital z własnoręcznie przygotowanymi laurkami a dla małych milusińskich kolorowe balony ❤️🥰🎈🎈 Wszystkim chorym........ Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, dużo uśmiechu, cierpliwości w pokonywaniu swojej choroby. Optymizmu, nadziei oraz wewnętrznej pogody ducha w przyjmowaniu tego wszystkiego, co z chorobą się wiąże ❤️

  • Telefon:
    63 280-36-62, 63 289-19-86

  • ul. Konińska 4, 62-700 Turek

O Nas

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Znajdziecie tutaj Państwo informacje, w szczególności: z zakresu pomocy społecznej, pomocy osobom niepełnosprawnym, pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom, dotkniętych problemem przemocy a także wszystko o wolontariacie.

WIĘCEJ
Aktualności
© Copyright 2015 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku.
projekt i realizacja