• grudnia

  29

  2021
 • 474

PILOTAŻOWY PROJEKT "WIELKOPOLSKI SYSTEM OPIEKI SENIORA" W TURKU

                                                                                                                                                  

"Pilotażowy Projekt "Wielkopolski System Opieki Seniora"

Informujemy, że Gmina Miejska Turek / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku bierze udział w pilotażowym projekcie „Wielkopolski System Opieki Seniora” (Wielkopolski SOS), którego głównym celem jest wsparcie gmin województwa wielkopolskiego w rozwijaniu nowych form pomocy w oparciu o nowoczesne technologie.

Realizacja projektu polega na świadczeniu na rzecz osób zamieszkujących w wybranych gminach województwa wielkopolskiego usługi teleopieki polegającej na prowadzeniu całodobowego telecentrum obsługiwanego przez ratowników medycznych i monitorowaniu tych osób za pomocą opasek do teleopieki.

W ramach projektu Lider projektu tj. ROPS w Poznaniu we współpracy z wybranymi spośród gmin województwa wielkopolskiego partnerami projektu, czynił starania, aby został osiągnięty ustalony rezultat projektu, tj., aby usługa teleopieki była świadczona na rzecz maksymalnie 200 osób zamieszkujących w gminach wyłonionych partnerów projektu przez maksymalny okres do 12 miesięcy.

Gminy zaproszone do partnerstwa w realizacji pilotażowego projektu zostały wybrane na podstawie opracowanego przez ROPS w Poznaniu wskaźnika opierającego się na zestawieniu wybranych danych statystycznych są to: Turek, Koło, Czarnków, Dąbie, Złotów, Dobra, Pleszew, Bojanowo, Olszówka, Wapno, Krzyż Wielkopolski, Opatówek, Szamotuły, Rawicz, Dobrzyca, Wronki, Krotoszyn, Lądek, Pyzdry, Trzemeszno. Tym samym miasto Turek znalazło się w gronie wybranych gmin wojwództwa wielkopolskiego! Z czego bardzo się cieszymy.

W opaski do Teleopieki zostało wyposażonych 10 wybranych seniorów spełniajacych kryteria programowe tj. mających powyżej 60. roku życia, zamieszkujących samotnie na terenie wielkopolski, prowadząc jednoosobowe gospodarstwo domowe, w gminie, która przystąpiła do projektu. Seniorzy otrzymali opaski tuż przed świętami w dniu 20 grudnia 2021r. z czego bardzo się ucieszyli :)

Parametry,które są monitorowane za pomocą opaski do Teleopieki:

 1. Tętno użytkownika opaski.
 2. Lokalizacja użytkownika opaski (położenia opaski).
 3. Poziom naładowania baterii opaski.
 4. Status włączenia i wyłączenia opaski.

Usługa teleopieki realizowana jest przez Comarch Healthcare S.A. z siedzibą w Krakowie.

Okres realizacji projektu: grudzień 2021 r. – grudzień 2022 r.

"Pilotażowy Projekt "Wielkopolski System Opieki Seniora" finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w latach 2021-2022"

Wielkopolski Koordynator SOS na miasto Turek – Elżbieta Piąstka

GALERIA

 • Telefon:
  63 280-36-62, 63 2891986

 • ul. Konińska 4, 62-700 Turek

O Nas

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Znajdziecie tutaj Państwo informacje, w szczególności: z zakresu pomocy społecznej, pomocy osobom niepełnosprawnym, pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom, dotkniętych problemem przemocy a także wszystko o wolontariacie.

WIĘCEJ
© Copyright 2015 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku.
projekt i realizacja