• sierpnia

    16

    2022
  • 210

PODSUMOWANIE KOLOROWYCH WAKACJI NA OSIEDLU ZAPAŁCZANYM

                                                     

 

 

W dniach od 08 sierpnia do 12 sierpnia na Osiedlu Zapałczanym – Plac Zawiszy odbyły się KOLOROWE WAKACJE - zajęcia realizowane w ramach projektu „Przemoc zabiera moc”, organizowane dzięki środkom finansowym Programu Osłonowego „ Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy Rodzinie”.

Przedstawimy państwu każdy dzień spędzony razem z dziećmi i ich opiekunami:

Poniedziałek - Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku wraz z wolontariuszami z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych zadbali o aktywną formę wypoczynku dla dzieci. Na placu rozpoczęliśmy zabawą integracyjną tak, aby dzieci mogły się zapoznać, odrysowywały na arkuszach swoje dłonie, podpisywali je imionami, rysowali na chodniku motywy kojarzące się z wakacjami. Oczywiście odbyły się zabawy ruchowe, nie zabrakło  „zbijaka” czyli zabawy w dwa ognie. Przeciągaliśmy linę oraz zorganizowaliśmy wyścigi z torem przeszkód.

Jak na zawołanie niesamowite ochłodzenie zorganizowali nam dzielni strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Panowie Straża o środka, zobaczyć auto, co sprawiło im dużą frajdę.  Pogoda była słoneczna a Panowie zademonstrowali pokaz lania wodą, co dzieciom bardzo pasowało. Młodzi uczestnicy mieli okazję ochłodzenia się, ubrania szybko wyschły a uśmiech na twarzach został na długo. W tym dniu Pan Seweryn Chrostek- Radny Rady Miejskiej w Turku i mieszkaniec tego też osiedla poczęstował dzieci lodami – Ekipa, a Domowe Wypieki Dawid Grzesiak pysznymi pączkami.

Wtorek – dzieci  spotkały się z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Turku, miały okazję posłuchać o pracy policjanta, zasadach poruszania się po drogach oraz możliwości pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.  Za pomocą specjalnych okularów dzieci mogły przekonać jak się funkcjonuje wtedy, gdy nasz błędnik płata figle pod wpływem alkoholu. Oczywiście odbyły się zabawy ruchowe, nie zabrakło niezapomnianego zbijaka, przeciągania liny, zabawa z chustą animacyjną i piłeczkami oraz budowa z patyczków puzzlowych a także rywalizacja dwóch drużyn z balonikami. Zabawa była wspaniała. Dzieci otrzymały słodkie przekąski w postaci batonika, soczku i lizaka.

Środa -  w tym dniu swoje umiejętności sportowe zaprezentowali nam dzieci i młodzież wraz  ze swoimi trenerami z  klubu sportowego Striker Turek. Dzieci miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach , zabawach z tarczami i makaronami. Śmiechu było co nie miara. Po małym odpoczynku dzieci, dzięki uprzejmości Pani Danuty Janiak z Ranczo Dwa Edeny skorzystały z przejażdżki konnej. Po intensywnie spędzonym czasie był poczęstunek w postaci batonika i soczku.

Czwartek -  dzień rozpoczął się od smacznego poczęstunku lodami przez mieszańca tego osiedla Pana Bogdana Pękacza – Usługi Transportowe w Turku. Później był czas na zabawy grupowe min.: z chustą animacyjną, tunelem czy tez na budowanie z patyczkowych puzzli. Kolejne  ćwiczenia ruchowe zostały przeprowadzone przez Pana Dariusza Jasiakiewicza z Klubu Sportów i Sztuk Walki, który zademonstrował kilka sposobów stosowanych w samoobronie. Uczestnicy mieli możliwość poćwiczenia pod jego okiem i osób trenujących w klubie.

Piątek -  na specjalne zaproszenie odwiedziła nas Pani Kornelia Raińska  - NELART, instruktorka tańca, która wraz z dziećmi, rodzicami, wolontariuszami oraz Burmistrzem Miasta Turku Panem Romualdem Antosikiem tańczyli przy dźwiękach muzyki. Było radośnie i wyczerpująco, po czym kolejny sponsor, Pan Adam Stefankiewicz – STYL DOM w Turku zafundował dzieciom lody strzelające. Dzieci były zachwycone.

Pan Burmistrz Miasta Romuald Antosik rozdał uczestnikom słodki poczęstunek w postaci czekolady. Na koniec spotkania  wraz z dyrekcją MOPS w Turku Paniami  Małgorzatą Modrzejewską i Elżbietą Piąstką, rozdali każdemu dziecku upominki od sponsorów, które cieszyły się wielką euforią wśród uczestników.

     Przez te pięć dni wolontariusze z CENTRUM WOLONTARIATU przy MOPS Turek bardzo aktywnie brali udział w zajęciach za co bardzo dziękujemy, troje z nich zostało wyróżnionych otrzymując od sponsorów nagrody.Wolontariusze:  Adam  Zieliński otrzymał od ZINNA – piłkę nożną a Julia Misiak i Gabrysia Woreta otrzymały biżuterię od braci Macieja i Tomasza Basińskich - GIOO JUBILER ZEGARMISTRZ

 

Dziękujemy również sponsorom  za przekazanie dzieciom upominków : Panu Arkadiuszowi Bogacz -PSB Mrówka, Panu Robertowi Ignaczak – ROLETY PRODUKCJA SPRZEDAŻ z Turku, ZINNA Turek, PTZN o/Turek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Telefon:
    63 280-36-62, 63 2891986

  • ul. Konińska 4, 62-700 Turek

O Nas

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Znajdziecie tutaj Państwo informacje, w szczególności: z zakresu pomocy społecznej, pomocy osobom niepełnosprawnym, pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom, dotkniętych problemem przemocy a także wszystko o wolontariacie.

WIĘCEJ
© Copyright 2015 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku.
projekt i realizacja