KAMPANIA SPOŁECZNA „KLUCZOWE WARTOŚCI WOLONTARIATU”

‹Trwa Kampania społeczna „Kluczowe wartości wolontariatu”!

Jak wygląda praca wolontariuszy? Jakie formy przybiera współczesny wolontariat?

Jakie towarzyszą mu wartości? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukujemy w
ramach Kampanii „Kluczowe wartości wolontariatu”. Jak wygląda wolontariat w Polsce? Dotychczasowe badania nad wolontariatem pokazują, iż problemem w naszym kraju jest nie tyle brak chęci, by zostać wolontariuszem, a zbyt wąska definicja wolontariatu. Wielu osobom wolontariat stereotypowo kojarzy się jedynie z pomocą w domach dziecka, hospicjach, szpitalach. Tymczasem aktywności wolontariackie, dostosowując się do potrzeb społecznych, przybierają obecnie bardzo różnorodne formy!

Włączając się w obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 Fundacja Dobra Sieć
wraz z Partnerami postanowiła zachęcić opinię publiczną do debaty na temat współczesnego wolontariatu.
W tym celu uruchomiona została Kampania „Kluczowe wartości wolontariatu”, w ramach której zachęcamy wszystkich do dyskusji na temat wartości i społecznie doniosłej roli wolontariatu, jak również promujemy jego nowoczesne i niestandardowe formy, takie jak e-wolontariat, angażujące osoby, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w „tradycyjnym” wolontariacie (np. osoby niepełnosprawne, osoby 60+, matki wychowujące w domu dziecko, etc.).

cd. w załączniku - zapraszamy do lektury!

  • Telefon:
    63 280-36-62, 63 2891986

  • ul. Konińska 4, 62-700 Turek

O Nas

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Znajdziecie tutaj Państwo informacje, w szczególności: z zakresu pomocy społecznej, pomocy osobom niepełnosprawnym, pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom, dotkniętych problemem przemocy a także wszystko o wolontariacie.

WIĘCEJ
Aktualności
© Copyright 2015 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku.
projekt i realizacja