• lutego

    04

    2020
  • 431

ZIMOWISKO W BIAŁYM DUNAJCU 2020

 


Jak co roku zimą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku, dział Ośrodek Wsparcia dla Osób
z Problemami Uzależnień w dniach od 25 stycznia do 1 lutego 2020 r. zorganizował zimowisko dla 40-rga dzieci ze szkół podstawowych z Turku. Dzieci zakwalifikowane 
na tegoroczne zimowisko wypoczywały
w Białym Dunajcu w Pokoje Gościnne "U Władka", dzięki środkom finansowym Gminy Miejskiej Turek przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemó
w alkoholowych.
Grupa uczestników zimowego wypoczynku zwiedzała okolice Białego Dunajca i Zakopanego. Byli między innymi pod Wielką Krokwią obserwując skoki narciarskie Pucharu Świata, na Krupówkach, zaliczyli przejazd kolejką góra - dół na Gubałówkę, zwiedzili kościół na Krzepówkach,w Murzasichle – Izbę Regionalną. Miłe chwile przeżyły również na seansie filmowym „Doktor Dolittle” w kinie Giewont. Dzieci korzystały z kąpieliw Termach w Białce Tatrzańskiej.
W związku z prawdziwą zimową pogodą, obfitującą w śnieg, dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu uczestnicząc w zjazdach na jabłuszkach oraz zabawach na śniegu. Uczestnicy nie zapomną również przepysznej kuchni u Pana Władka – gospodarza pensjonatu. W trakcie wyjazdu organizowane były zajęcia ogólnorozwojowe takie jak gry, zabawy sportowe oraz dyskoteki prowadzone przez opiekunów grupy. Podczas trwania zimowiska realizowano program profilaktyczny celem, którego było wzmacnianie poczucia wartości dziecka.
Pobyt na zimowisku upłynął uczestnikom bardzo szybko, dzieci nie mogły narzekać na nudę. Wszyscy wrócili do domów w świetnych nastrojach.

GALERIA

  • Telefon:
    63 280-36-62, 63 2891986

  • ul. Konińska 4, 62-700 Turek

O Nas

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Znajdziecie tutaj Państwo informacje, w szczególności: z zakresu pomocy społecznej, pomocy osobom niepełnosprawnym, pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom, dotkniętych problemem przemocy a także wszystko o wolontariacie.

WIĘCEJ
© Copyright 2015 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku.
projekt i realizacja