• września

    02

    2021
  • 483

KOLOROWE WAKACJE - WAKACJE NA OSIEDLU 2021 CZ.II

 

              KOLOROWE WAKACJE - WAKACJE NA OSIEDLU 2021 cz.II

W dniach od 23.08 – 27.08. 2021r. w godz. od 10.00 – 12.00 odbywały się zajęcia dla dzieci p.n. „Kolorowe Wakacje – Wakacje na Osiedlu” na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 tj. na Osiedlu Wyzwolenia. Była to II część zajęć w ramach projektu „Kwarantanna nie chroni przed przemocą” zorganizowane dzięki środkom finansowym Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Przemocy” oraz środkom finansowym Gminy Miejskiej Turek.

Gry i zabawy dla dzieci prowadzone były przez Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku oraz pracowników MOPS w Turku, działu Ośrodek Wsparcia. Każdy dzień obfitował w różnego rodzaju atrakcje: gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy, konkursy pozwalające wykazać się sprawnością fizyczną. Wsparli nas również swoją obecnością i pokazem Panowie strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Panie rehabilitantki z firmy RODAMED, Pani Nikola Osińska z firmy Event Marzeń, Pan Kamil Więcławek z Klubem Striker Turek.

Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie, towarzyszyła nam zdrowa rywalizacja i radość z otrzymanych nagród. Akcja Kolorowe Wakacje – Wakacje na Osiedlu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci a obecni rodzice i dziadkowie w rozmowach z organizatorami podkreślali, że takie zajęcia przez okres wakacyjny były bardzo potrzebne. Organizatorzy informowali również o celach projektu i dalszych działaniach projektowych przewidzianych do końca roku.

Dziękujemy również za wsparcie osobom i firmom oprócz wymienionych powyżej:
-  Samorząd Osiedla Nr 7 w Turku,
-  DJ/Wodzirej/Animator - Marek Górski,
- Domowe wypieki Dawid Grzesiak,
- Antoni Zesiuk – Firma Zesiuk,
- Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii oddział terenowy w Turku,
- firmie JAN-POL,
- „Jago-Bis PSB Mrówka Turek”,
- Sklep Intermarche Turek
- Pani Ewa Groncik – Radna  Rady Miejskie w Turku,
- Pan Grzegorz Wojtczak – Radny Rady Miejskiej w Turku,
- Pan Paweł Kwiatkowski – Radny Rady Miejskiej w Turku.
Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom z CWiOP biorącym codziennie udział w zabawach.

Zajęcia odbywały się z przestrzeganiem zasad reżimu sanitarnego związanego z epidemią SARS–COV 2

ORGANIZATORZY: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku wraz z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku

Koordynator projektu: Elżbieta Piąstka

  • Telefon:
    63 280-36-62, 63 2891986

  • ul. Konińska 4, 62-700 Turek

O Nas

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Znajdziecie tutaj Państwo informacje, w szczególności: z zakresu pomocy społecznej, pomocy osobom niepełnosprawnym, pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom, dotkniętych problemem przemocy a także wszystko o wolontariacie.

WIĘCEJ
Aktualności
© Copyright 2015 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku.
projekt i realizacja