Centrum Wolontariatu

Dzień Wolontariusza

Centrum Wolontariatu

 W 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności darowują innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  W tym czasie na całym świecie odbywa się mnóstwo spotkań i imprez.

Zachęcamy aby w tym dniu w sposób szczególny pamiętać o swoich wolontariuszach, spotkac sie z nimi, podziekowac za ich pracę. Formy tych spotkań, okolicznościowych uroczystości mgą byc rozmaite. To od Was i waszej pomysłowości zależy na ile będa atrakcyjne i jak długo zapadna w pamieci wolontariuszy.
Centra Wolontariatu również włączają się w obchody tgo wyjątkowego dnia. Podczas spotkań wolontariusze są wyróżniani pamiątkowymi dyplomami i okolicznościowymi znaczkami  z logo wolontariatu. Począwszy od roku 2001 (Światowy Rok Wolontariatu) Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce corocznie z okazji Dnia Wolontariusza organizuje konkurs "Barwy Wolontariatu".
Konkurs ten ma na celu prezentowanie ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyróżnienie ich okolicznosciowymi statuetkami, a przede wszystkim ma on wymiar edukacyjny. Pokazuje bowiem jak wiele dobrego można robić na rzecz innych czerpiąc jednoczesnie dla siebie wiele satysfakcji i zadowolenia. Rozstrzygnieciem konkursu jest uroczysta Gala Wolontariatu, transmitowana corocznie na żywo przez Program 2 TVP.